Hakkakul Logo Beyaz
Ara
Close this search box.

KISMİ TEKLİFE AÇIK İHALELER HK.

KARAR: KISMİ TEKLİFE AÇIK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN İHALELERDE YETERLİK BİLGİLERİ TABLOSUNUN TEKLİF VERİLEN KISIM BELİRTİLEREK HER BİR KISIM İÇİN AYRI AYRI DOLDURULMASI GEREKİR

KARAR TARİHİ: 16.03.2022

KARAR NO: 2022/UM.I-379

“Giresun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “18 Aylık Laboratuvar Sarf Malzeme Alımı” ihalesinin 04.11.2021 tarihinde elektronik ortamda gerçekleştirildiği, 07.01.2022 tarihinde EKAP üzerinden tebliğ edilen ihale komisyonu kararında ihalenin 82’nci kısmının G…A.Ş. üzerinde bırakıldığı, Y… A.Ş.nin ise ekonomik açıdan en avantajlı ikinci teklif sahibi istekli olarak belirlendiği, ihalenin 83’üncü kısmının Y… A.Ş. üzerinde bırakıldığı ve G… A.Ş.nin ise ekonomik açıdan en avantajlı ikinci teklif sahibi istekli olarak belirlendiği tespit edilmiştir.

 

mevzuat hükümlerinde kısmi teklife açık olarak gerçekleştirilen ihalelerde teklif verilen kısım belirtilerek her bir kısım için ayrı ayrı yeterlik bilgileri tablosunun doldurulması gerektiğinin belirtildiği,  Y… A.Ş. tarafından ihalenin 82’nci ve 83’üncü kısımlarına teklif verildiği ve bahsi geçen istekli tarafından her bir kısım için ayrı ayrı yeterlik bilgileri tablosunun doldurulduğu, dolayısıyla başvuru sahibinin iddiasının yerinde olmadığı sonucuna varılmıştır.”